Naujienos

Internetinis priekabiavimas ir dingimas be žinios: Aukų iš Europos balsai

Priekabiavimas prie vaikų internete apibūdinamas kaip netiesioginis procesas, kuriame vienu metu gali vykti keli prievartos ir išnaudojimo etapai, o tai pagreitina procesą, palyginti su priekabiavimu neprisijungus prie interneto. Nors priekabiavimas internete yra vis dažnesnis reiškinys, o dingusių vaikų karštosios linijos praneša, kad sulaukia vis daugiau…

Specializuota kompleksinė pagalba smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantiems asmenims ar smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims

PATIRI SMURTĄ?  NETYLĖK! KREIPKIS PAGALBOS!   SPECIALIZUOTA KOMPLEKSINĖ PAGALBA SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PAVOJŲ PATIRIANTIEMS ASMENIMS AR SMURTĄ ARTIMOJE APLINKOJE PATYRUSIEMS ASMENIMS Informavimas, konsultavimas; Psichologinė pagalba; Teisinė pagalba; Palydėjimas; Tarpininkavimas.             Pagalba teikiama nepriklausomai nuo asmens negalios pobūdžio.

Šeimos ginčų verpetuose: kai emocijos ima viršų, padėti gali nešališkas mediatorius

  Taikus šeimos ginčas, taikios skyrybos bendru sutarimu ir rūpinimasis vaikais, pasidalijus atsakomybes po skyrybų bendradarbiaujant – skamba neįtikėtinai? Ir vis dėlto specialistai, padedantys sutuoktiniams ir šeimoms uždaryti konflikto ratą, išsinešti geresnę santykių kokybę bei naujus susitarimus dėl vaikų priežiūros, dažniau nei numanome, pasiekia rezultato,…

Nesutariate 3 metus, bet vaikai nieko nežino? Taip nebūna.

  „Nesutariate 3 metus, bet vaikai nieko nežino? Taip nebūna,“ – sako A. Tvaronavičienė   Vienas kitas nugirstas žodis iš tėvų pokalbio miegamajame, mamos pašnekesio su geriausia drauge telefonu nuotrupos, tėčio ir jo giminaičio diskusija garaže apie planuojamas skyrybas – taip dažnoje šeimoje vaikai sužino…

Kokią įtaką jaunimo santykiams turi pornografija?

Teigiama, kad kalbėti apie lytiškumą, apie intymius santykius reikia (kada?)… kai vaikas yra pasiruošęs. Nors vienintelis nepasiruošęs asmuo dažniausiai yra tas, kuris atidėlioja šią temą. Laukiama, kol jaunuolis/ė ims klausinėti, o tada bus atsakoma ir paaiškinama. Tačiau nuvertiname faktą, kad iki tol tylėjus, jaunas žmogus…

Kampanija Žinojimas saugo

Dingusių žmonių šeimų paramos centras kviečia projekto „CONSENT: seksualinio smurto prevencija romantiniuose jaunimo santykiuose” socialinėje kampanijoje skirtoje 16 dienų prieš smurtą prie moteris paminėjimui. Vizualų nuoroda: Žinučių vizualai: https://we.tl/t-FgrtSjPRu0 Socialinė kampanija #ŽinojimasSaugo     11-25 Apsaugos naudojimas   AR ŽINAI, KAD Vertimas santykiauti be apsaugos…

Tobulos tobulų nusikaltėlių aukos

Du šimtai devyniasdešimt vienas. Tiek 2021-aisiais metais Lietuvoje registruota nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui. Daug ar mažai? Mano galva, dviem šimtais devyniasdešimt vienu per daug, tačiau Europos statistikos tendencijų neatitikimas rodo, kad visgi skaičius nėra realus – jis gerokai per…

Koks turi būti sutikimas santykiuose?

Sutikimas santykiuose turi būti: Specialiai duotas Laisvai pasirinktas Informuotas Entuziastingas Atšaukiamas Projektas „CONSENT: seksualinio smurto prevencija romantiniuose jaunimo santykiuose” finansuojamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

Drąsu ar būtina?

Ne pirmą sykį į viešumą iškyla seksualinio smurto prieš vaikus tema, o suaugusieji nežino, kaip reaguoti ir ką daryti. Kuo jaunesnė auka, tuo daugiau pykčio ir nepasitenkinimo sukelia nusikaltimas. Jaučiamas „akis už akį“ tonas išduoda baimę, pyktį ir nežinojimą, ką daryti, o priešinimasis lytiškumo ugdymui…

Socialinė kampanija „Ne(si)teisink“

2023 m. balandį pirmą kartą Lietuvoje minimas mėnesis prieš seksualinę prievartą. Pirmasis balandžio mėnesio antradienis Amerikoje skaičiuoja jau dvidešimt trečiuosius metus, kai oficialiai šia diena yra pradedama mėnesį trunkanti iniciatyva – jos metu sutelkiamas dėmesys supratimo apie seksualinį smurtąą sklaidai (Angl. Sexual Assault Awareness month,…

2022 m. Dingusių žmonių šeimų paramos centro veiklos apžvalga

Dingusių žmonių šeimų paramos centras 2022 m. įgyvendintų projektų rezultatai     Kompleksinė pagalba asmenims galėjusiems nukentėti ir nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, priverstinės prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms bei prevencinė veikla Lietuvoje Kompleksinė pagalba suteikta 31 asmeniui. 23 moterims ir 8 vyrams. Amžius: 41-50 m….

Seksualinis smurtas elektroninėje erdvėje

Technologijų ir interneto augimas pakeitė beveik visas gyvenimo sritis. Tačiau šalia daug gerų dalykų, kuriuos siūlo internetas ir apskritai technologijos, egzistuoja ir tamsioji pusė. Netikros asmenybės sukūrimas ar identiteto pasisavinimas, grasinimai ir žodinis smurtas, patyčios, šantažas, nelegalus intymių nuotraukų ir vaizdo įrašų platinimas – tai…

Kelios mintys apie vyrus ir feminizmą

Koks yra vyrų įsitraukimo į feministinius judėjimus mastas ir apskritai koks vyrų suvokimo apie feminizmą lygmuo – klausimai, į kuriuos atsakyti galima pakankamai greitai. Įsitraukimas akivaizdžiai yra per mažas, o supratimas – itin paviršutiniškas, iškreiptas ir suformuotas banalaus tingumo, baimės bei tuo puikiai pasinaudojančių įvairių…

Apie stebėtojų galią

1964 metais JAV vyras užpuolė, išprievartavo ir nužudė jauną moterį. Daugiau nei pusvalandį trukusį įvykį matė ir apie jį paliudijo 38 asmenys, tačiau policiją iškvietė tik nusikaltėliui pasišalinus. 2022 m. vasarą Rusijoje jaunas vyras mirtinai sumušė savo sutuoktinę per jųdviejų vestuves. Ceremonijoje dalyvavę svečiai buvo…

Tik taip yra TAIP

Seksualinė prievarta karo Ukrainoje kontekste sulaukė visuomenės pasmerkimo. Taikos metu šia tema visuomenė kiek mažiau vieninga ir kyla nemažai diskusijų, kodėl ir kas kaltas. Dar reikia nemažai kalbėti ir aiškinti, kad nesvarbu, kas ką provokuoja, kaltas visada yra tas, kuris ėmėsi smurtinių veiksmų. Lietuvoje dar…