Prekyba žmonėmis 

Nusikalstama veika – prekyba žmonėmis – savo pelningumu prilygsta prekybai narkotikais ar ginklais, tik visai nereikalauja investicijų ir nepaiso valstybinių sienų. Ekspertų vertinimu Lietuvoje prekybos žmonėmis mastai yra didžiausi tarp Baltijos valstybių, tačiau oficialios statistikos nėra dėl reiškinio latentiškumo.

Įvertinę prekybos žmonėmis problemą ir jos mastą Lietuvoje, savo veikla siekiame šviesti visuomenę ir tokiu būdu keisti įsigalėjusį paviršutinišką požiūrį į prekybą žmonėmis ir nukentėjusias moteris bei merginas.
Prekyba žmonėmis, ypač moterimis ir vaikais, priverstiniam ir išnaudojančiam darbui, įskaitant ir seksualinį išnaudojimą, yra didžiausias žmogaus teisių pažeidimas, su kuriuo pastaruoju metu tenka kovoti visame pasaulyje. Šiuo metu kažin ar yra šalis, vienaip ar kitaip nepaliesta šio nusikalstamo. Vienos šalys yra labiau kilmės šalys, kitos – tikslo ar tranzito šalys. Prekyba žmonėmis laikoma antra pagal pelningumą nusikalstama veikla po prekybos ginklais, per metus nusikalstamoms grupuotėms atnešanti apie 31,6 bilijono JAV dolerių pelno. Skaičiuojama, kad maždaug 85% šio pelno ateina iš prekiavimo žmonėmis seksualinio išnaudojimo tikslais. Dėl nusikaltimo latentiškumo sunku tiksliai pasakyti nusikaltimo mastą, bet specialistai teigia, kad pasaulyje yra apie 27 milijonus prekybos žmonėmis aukų, kurių didžioji dauguma, apie 80%, yra moterys ir merginos. Apie 50% aukų yra nepilnamečiai. Lietuvoje, nevyriausybinių organizacijų teigimu apie 40% identifikuojamų prekybos žmonėmis aukų yra moterys ir mergaitės, parduodamos seksualinio išnaudojimo tikslais šalies viduje.

"Pasiklydę virtualiame pasaulyje"

Lap 02 2000

Šiandien internetas atveria vis didesnes galimybes prekiautojams žmonėmis surasti aukas ir jas įtraukti į savo verslą. Dėl šios priežasties buvo sukurtas projektas, kurio pagrindinis tikslas sukurti prevencines priemones vaikams, tėvams, globėjams ir kitiems suaugusiems. Mes norėtumėme atskleisti problemas ir pavojus, kurie yra nerūpestingo bendravimo pagrindas bei aptarti problemas, kurios iškyla bendraamžių grupėse naudojant šiuolaikines komunikacijos technologijas, pavyzdžiui, mobiliuosius telefonus, kurie dažnai naudojami kompromituojančiai informacijai ar nuotraukoms siųsti.

Skaityti daugiau: "Pasiklydę virtualiame pasaulyje"

Darbas su jaunimu

Lap 01 2000

Laikomės nuomonės, kad efektyvi prevencija ir švietimas yra vienas iš svarbiausių dalykų, siekiant mažinti prekybos žmonėmis mastą bei skatinti visuomenės sąmoningumą ir atsakomybę.

Skaityti daugiau: Darbas su jaunimu

Pagalba nukentėjusioms

Lap 01 2000

Nuo 1997 metų, šalia pagrindinio tikslo – paramos dingusiųjų artimiesiems, organizuojame ir teikiame pirminę ir įvairiapusę pagalbą merginoms nukentėjusioms nuo prekybos žmonėmis.

Skaityti daugiau: Pagalba nukentėjusioms

"Neparduok savęs"

Lap 01 2000

Prevencinė kampanija „Neparduok savęs“ vykdoma nuo 2008-ųjų. Jos tikslas yra informuoti jaunuolius ir visą visuomenę apie prekybos žmonėmis grėsmę ir kurioje aktyviai dalyvauja moksleiviai. Dalyvavimas DŽŠPC iniciatyvose ne tik skatina jaunų žmonių kūrybiškumą, bet ir plečia žinias ir suvokimą apie prekybos žmonėmis reiškinį.

Skaityti daugiau: "Neparduok savęs"