Artimajam dingus

Kov 18 2016

IEŠKANT BE ŽINIOS DINGUSIO ŽMOGAUS:

 

NEDELSIANT PRANEŠKITE Į POLICIJĄ pagal gyvenamąją vietą ir pateikite:

  • foto nuotrauką ir dingusio asmens žymes (ūgis, išvaizda, kaip buvo apsirengęs, kokius dokumentus ir daiktus turėjo su savimi);
  • kur ruošėsi vykti arba iš kur ruošėsi grįžti;
  • kas paskutinis matė ieškomą asmenį, bendravo su juo, nurodyti draugų ir pažįstamų ratą;
  • nurodykite veiklos pobūdį, ką planavo veikti;
  • informuokite apie santykius šeimoje ir apie santykius su draugais ir pažįstamais. Nurodyti kokių paieškos veiksmų jau ėmėsi dingusiojo žmogaus artimieji;
  • jei išvyko į užsienį būtinai nurodykite valstybes į kurias ruošėsi vykti arba iš kurios turėjo grįžti, o taip pat su kuo išvyko ir tų asmenų adresus ir telefonus, transporto priemonių valstybinius numerius, firmų koordinates.
  • Nurodykiti išvykimo tikslą ir kada buvo paskutinis kontaktas su dingusiu žmogumi.

Būtinai policijai pateikite kuo daugiau informacijos (smulkiai aprašykite dingimo aplinkybes, apie santykius namuose ir darbe, ką planavo veikti artimiausiu metu, ar turėjo artimų draugų ir kiek, ar nebuvo kam nors skolingas, o gal buvo daug asmenų jam įsiskolinusių, ar vartojo alkoholinius gėrimus, o gal narkotikus, ar turėjo priklausomybę šioms medžiagoms, ar buvo medicininėje įskaitoje ir kokioje, ar neplanavo išvažiuoti į užsienį, ar liko namuose asmens dokumentai, ar nėra ieškomas policijos, ar kas nors teiravosi apie jį po dingimo, ar nebuvo įtartinų skambučių prieš ir po dingimo, ar turėjo užrašų knygutę ir kur dabar ji yra). Kuo daugiau informacijos pateiksite policijai, tuo efektyvesnė bus paieška.


REIKALAUKITE, kad kriminalinės policijos paieškos skyrius nedelsiant atliktų tyrimą ir dingusio asmens paiešką.

NEPRAEIKITE PRO ŠALĮ, jei vaikas prašo pagalbos - jis gali būti pasimetęs.

DĖL PAGALBOS IEŠKANT AR INFORMACIJOS SUSISIEKITE SU DŽŠPC:

SUSISIEKITE: 

8 800 261 61 Nemokama pagalbos linija (nuo 9 iki 16 val. darbo dienomis).

8 5 248 33 73 pagrindinis DŽŠPC padalinys Vilniuje. 

116 000 Tarptautinė karštoji pagalbos linija dėl dingusių vaikų (nepilnamečių) 24 val. 7/7 (daugiau info)

DŽŠPC paskyra Facebook'e (Čia)

Rašykite el.paštu:   Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  

Adresas: Žalgirio 133, Vilnius

Konsultuojame įdarbinimo klausimais ES šalyse, prekybos žmonėmis aukas, dingusių be žinios žmonių artimuosius. 

Nuorodos

Lap 15 2012

Nacionalinė paieškų tarnyba

Tai LRT laida, kuri padeda ieškoti ką tik be žinios dingusius žmones. Kartu su policija karštais dingusiųjų pėdsakais eina ir tarnybos žurnalistai, į tiesioginę laidą atvyksta artimųjų pasigedę žmonės ir prašo žiūrovų pagalbos.

www.neparduodamas.lt

Šiame puslapyje rasite daug informacijos apie prekybos žmonėmis problemą. Puslapyje veikia virtuali darbo birža nukentėjusioms nuo prekybos žmonėmis.

www.childoscope.net

Childoscope - tai tarptautinis nevyriausybinių organizacijų tinklas, kovojantis prieš vaikų dingimą ir seksualinį išnaudojimą. Puslapyje rasite naujausius tyrimus, bei duomenis apie organizacijas, dirbančias minėtoje srityje visoje Europoje. Kviečiame Lietuvos NVO tapti tinklo nariais Lietuvoje.

EURES - Lietuva

Tai internetinis puslapis skirtas asmenims, norintiems atvykti gyventi ir dirbti į Lietuvą bei Lietuvos gyventojams, norintiems išvykti dirbti ir gyventi į ES/EEE valstybes. Šis puslapis suteikia galimybę rasti informaciją apie darbo ir mokymosi galimybes Europoje.

Tarptautinė migracijos organizacija (TMO)

Suteikia informaciją ir pagalbą migrantams, patekusiems į sudėtingą situaciją (TMO remia savanorišką grįžimą į kilmės šalį, pagalba integracijos klausimais, prekyba žmonėmis aukoms, ypač moterims ir vaikams, kt.).