Istorija

Dingusių žmonių šeimų paramos centras yra visuomeninė savarankiška, savanoriška ne pelno siekianti ir nepriklausoma asociacija. Savo veikloje vadovaujamės Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos visuomeninių organizacijų įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, teisiniais aktais ir Dingusių žmonių šeimų paramos centro įstatais.

Nevyriausybinė organizacija Dingusių žmonių šeimų paramos centras (DŽŠPC), buvo įkurta 1996 m. be žinios dingusių žmonių tėvų ir artimųjų iniciatyva. Susivienyti paskatino neoperatyvi dingusių žmonių paieška Lietuvoje, kai laiku neatliekami neatidėliotini paieškos veiksmai.

Jau pirmaisiais darbo metais susidūrėme su skaudžia problema: dingusios merginos dažnai pakliūdavo į prekybos žmonėmis tinklą. 1997 m. pradėjome teikti pagalbą nukentėjusioms, o 2001 m. įkūrėme pirmąją Lietuvoje prieglaudą prekybos žmonėmis aukoms.

2014 metais įdiegėme nemokamą, visą parą veikiančią pagalbos liniją 116 000 dėl dingusių vaikų. 

Šiandien aktyviai dirbame ir toliau vystome organizacijos teikiamas paslaugas. Siekiame, kad Lietuvoje sumažėtų be žinios dingusių ir nuo prekybos žmonėmis nukentėjusių žmonių skaičius, o visi nukentėję gautų visapusišką pagalbą ir palaikymą.